Triumf T. Janičkovej v Antverpách a SP, v roku 2014 ako jednotka

30.09.2013 Celý región

Antverpy 30. septembra (TASR) - Slovenská horská cyklistka Tatiana Janíčková triumfovala v záverečnom 5. kole Svetového pohára v horských bicykloch v Antverpách.
V disciplíne trial zvíťazila v kategórii žien (18 tr. bodov) pred ďalšou Slovenkou Kristínou Sýkorovou (38) a bronzovou Luou Vizcainovovu (38) zo Španielska.

Janíčková tak skvelým spôsobom ukončila tohtoročnú sezónu, v ktorej vyhrala všetkých päť pretekov SP a do novej sezóny pôjde ako jednotka v rebríčku UCI. Sýkorová skončila vo SP na druhom mieste a konečnú 12. priečku obsadila Erika Hlavatá.

V kategórii mužov sa slovenským pretekárom nepodarilo prebojovať do 8-členného finále. Ján Kočiš skončil na 9. mieste a Martin Behro na 20. V celkovom hodnotení SP obsadil Ján Kočiš 14. a Martin Behro 20. miesto.